Një artiste ilustron përmes pikturave imagjinatën e saj se si do të ishte jeta mbretërore nëse Diana do ishte ende gjallë

Artisti imagjinon se si do të ishte jeta për familjen Mbretërore nëse Princesha Diana do të ishte akoma gjallë në një seri pikturash emocionuese

Artistja Autumn Ying imagjinon se si do të ishte jeta për familjen Mbretërore nëse Princesha Diana do të ishte ishte akoma gjallë dhe në gjendje të kalonte kohë me nuset dhe nipërit e mbesat e saj, dhe këtë imagjinatë ajo e ka paraqitur përmes një sërë pikturash emocionuese, të cilat i ka bërë vet, shkruan DailyMail.

Në këto vizatime, Princi William dhe Princi Harry flasin rregullisht për nënën e tyre, e cila vdiq në një aksident automobilistik kur ata ishin përkatësisht 15 dhe 12 vjeç, dhe sa i mungon ajo. Piktorja Ying përdori fotografitë e të së kaluarës ashtu edhe të së tashmes për të ilustruar se si mund të dukej nëse princat britanikë dhe gratë dhe fëmijët e tyre mund të kalonin kohë me Princeshën e Popullit sot.

Ying fillimisht u frymëzua nga dasma e Harryt dhe Meghanit dhe vendosi të krijojë skena më personale pas kësaj. Duke shpërndarë artin e saj në Instagram, piktorja tha: “Këtu vjen versioni i gëzueshëm i familjes mbretërore, të cilin unë do të doja të shprehja lidhjen familjare që është e çmuar”.

Pikturat, megjithatë, janë të hidhura – duke ilustruar atë që nuk mund të jetë kurrë. Harry më parë është shprehur se si ai ende lufton me vdekjen e nënës së tij. Në dokumentarin e quajtur ‘ITV Harry & Meghan: An African Journey’, Princi zbuloi se vdekja e nënës së tij është ‘një plagë që feston’ për të. “Gjithçka që bëj më kujton atë”, tha ai. “Por siç thashë, me rolin, me punën dhe presionet që vijnë me këtë, për fat të keq më kujtohen gjërat e këqija”.

Kur Princi Harry dhe Meghan njoftuan fejesën e tyre në vitin 2017, Harry tha se Diana dhe gruaja e tij e ardhshme do të bëheshin shoqe të mira mes vete. “Unë mendoj se ajo do të ishte mbi Hënë, duke kërcyer lart e poshtë, aq e ngazëllyer për mua”, tha Princi. “Janë ditë si sot kur më ka marrë malli për ta pasur pranë dhe më mungon të jem në gjendje të ndaj lajmet e lumtura”.

Megjithatë, pasi kaloi kohë në sytë e publikut si një çift i martuar, Harry u shqetësua më shumë për gruan e tij të re. “Unë kam parë se çfarë ndodh kur dikush që dua komodizohet deri në atë pikë sa të mos trajtohet më ose të shihet si një person i vërtetë”, shkroi ai. “Kam humbur nënën time dhe tani shoh gruan time duke rënë viktimë e të njëjtave forca të fuqishme”.

Share With:
Translate »
825 Views