Një lajm i keq për fansat e “Toy Story”

Bud Luckey, njeriu që krijoi filmin e animuar “Toy Story”, u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Lajmin e hidhur e dha djali i tij me një postim në rrjete sociale.

Me dhimbje të madhe njoftoj ndarjen nga jeta të babait tim, Bud Luckey. Babai im ishte i njohur për punën e tij në filma të animuar. Ai e donte punën dhe merrte më shumë kënaqësi kur të tjetër e pëlqenin krijimin e tij. Ai do t’i mungojë shumë familjes, miqve dhe kolegëve”, shkroi Andy Luckey.

Share With:
Translate »
811 Views