Njihuni me fëmijët milionerë të yjeve botërorë

“I pasur lind, nuk bëhesh”! Kjo thënie vërtetohet në shembullin trashëgimtarëve të vegjël të familjeve më të njohura të botës së spektaklit dhe politikës.

I dhjeti në listën e milionerëve është Willou Smith, djali i aktorit të njohur Will Smith. Pasuria e tij është 5 milionë dollarë. Vëllai i tij Xhaden është vend të 7 me 8 milionë.

Në listën milionerëve të vegjël ndodhen edhe fëmijë të yjeve të tjerë hollivudianë, si vajza e Salma Hayek me 12 milionë dollarë. Një shumë qesharake krahasuar me 15 miliardë dollarët pasuri që zotëron babai i saj.

Pudiumi i vogëlushëve milionere mbahet nga vajza e Angelina Jolie dhe Brad Pitt, Nox, me 67 milionë dollarë. Në vend të dytë janë fëmijët e çiftit Bekam, pasuri a e tyre i kalon 100 milionët.

Kurorën e më të pasurve e mban një princ. Ai është vogëlushi George. Djali i Princit William ka një llogari bankare pre 1 miliardë Stërlinash.

Share With:
Translate »
1100 Views