Njihuni me pesë nënat e famshme që ishin krenare t’i tregonin botës trupin e tyre pas lindjes

Kur kaloni shtatzëninë, trupi juaj ndryshon shumë brenda një kohe të shkurtër. Nëse keni fëmijë, me siguri keni fotografi para dhe pas, ose kujtime se si ndodhi ai udhëtim hormonal që zgjati muaj të tërë.

Në këtë kuptim, shumë të famshëm, për shkak të rolit të tyre në publik, përfitojnë nga rasti për të ndarë imazhet e ndryshimit të trupit të tyre pas lindjes dhe kështu demonstruan se, pavarësisht nëse janë të famshme apo jo, të gjitha gratë kalojnë të njëjtën gjë.

 

1.KATE HUDSON
Aktorja e famshme Kate Hudson, jo shumë kohë më parë, ndau imazhe në mediat sociale të trupit të saj gjatë dhe pas shtatzënisë së saj të tretë.

2.ASHLEY GRAHAM
Ajo ka qenë në kopertinën e revistave si “Vogue”, “Harper’s Bazaar” dhe “Glamour”. Ajo është gjithashtu një nga modelet më të famshme në botë. Me siguri e dini që Ashley Graham kaloi shtatzëninë e saj të parë në vitin 2019/2020.

 

Pastaj, në janar 2020, djali i saj Isaac erdhi në botë dhe në tetor të të njëjtit vit, disa muaj më vonë, ajo ndau fotografi të gjurmëve të lëna nga shtatzënia në trupin e saj.

3.CHIARA FERRAGNI
Sipërmarrësja, blogerja dhe influencuesja e famshme italiane, lindi fëmijën e saj të dytë, Vittoria Lucia, më 23 mars 2021. Më 17 maj, gati 2 muaj pas lindjes, ajo tashmë ishte duke treguar trupin e saj natyrshëm në Instagramin e saj.

 

4.PINK
Pink ka 2 fëmijë. Në vitin 2011, lindi vajza e saj e parë Willow, të cilën e shohim në foto pranë mamasë së saj që është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë. Kjo ndodhi në vitin 2016 dhe nga kjo shtatzëni e dytë që lindi Jameson. Në Prill 2017, rreth 4 muaj pas lindjes, ajo ndau një fotografi të stërvitjes së saj pas shtatzënisë.

 

5.MEGHAN TRAINO
Këngëtarja, kompozitorja dhe producentja e muzikës pati fëmijën e saj të parë në vitin 2021. Riley e vogël lindi nga martesa e saj me aktorin Daryl Sabara.

Një ditë para se të lindte, Meghan postoi një video stërvitjeje në të cilën ajo foli për rëndësinë e mbajtjes së trupit të saj të shëndetshëm gjatë gjithë shtatzënisë. /top albania radio

 

Share With:
Translate »
116 Views