Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e vështirë të të qenit nënë

“Unë i dua fëmijët e mi më shumë se çdo gjë. Nuk mund ta imagjinoj jetën pa ta. Por nuk më pëlqejnë gjatë gjithë kohës. Jam vazhdimisht pas tyre duke pastruar dhe ata të dy vrapojnë gjithmonë në dy drejtime të veçanta. Kjo është absolutisht rraskapitëse. Është gjithashtu gjëja më e mirë, më shpërblyese”, tha Hilary Duff.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Nuk e mendoja se do t’i duhej trupit tim kaq shumë për t’u shëruar. Mendova se gjashtë javë do të ishin mjaftueshëm. Jo. Më është çarë prapanica. Nuk doja të shkoja në turne se mos nuk isha në gjendje të kërceja apo të performoja siç duhet, të mos mund të bëja koreografinë siç duhet, sepse trupi im është jashtëzakonisht i dobët”, tha Cardi B.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Ora ime e tanishme me zile ka klithma gjaku. Zgjohem dhe duke ecur nëpër korridor më duket sikur dikush ka rënë nga djepi, ose ka thyer krahun ose, nuk e di, është mbytur në lavaman, dhe pastaj ata janë njësoj si gjithmonë ‘Mirëmëngjes, mami!’”, tha Kirsten Bell.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Të kesh një fëmijë është thjesht si të jetosh në të papriturën e vazhdueshme. Asnjëherë nuk e dini se kur do të bëheni mashtrues apo kur do të keni një buzëqeshje të madhe apo kur ajo buzëqeshje kthehet menjëherë në histeri. Mund të jetë si të jetosh me një të varur nga droga”, tha Blake Lively.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Java e kaluar nuk ishte e lehtë për mua. Ndihesha sikur nuk isha një nënë e mirë. Kam lexuar disa artikuj që thonë se emocionet pas lindjes mund të zgjasin deri në 3 vjet nëse nuk trajtohen. Më pëlqen më shumë komunikimi. Duke biseduar me mamin, motrat, shoqet e mia më bën të kuptoj se ndjenjat e mia janë krejtësisht normale”, tha Serena Williams.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Ti nuk e ke parë vaginën tënde prej muajsh, edhe pse është faji i saj që je në këtë situatë. Tani që më në fund mund të konfirmoni se ajo është ende atje, ajo nuk është më vajza që ju mbani mend. Ajo do të preferonte që të tërhiqeni dhe t’i jepni asaj pak hapësirë ??(dhe një pelenë akulli) për momentin, faleminderit shumë”, Olivia Wilde.

Pa fjalët e bukura, të famshmet tregojnë anën e

“Sa herë që shoh dikë shtatzënë, vetëm lutem për të. Shtatzënia ishte fjalë për fjalë një nga momentet më të këqija të jetës sime. Nuk po bëj shaka – do të doja të isha ajo vajza që kishte kujtime të mira nga shtatzënia. Por jo. Jo”, tha Kelly Clarkson.

Share With:
Translate »
47 Views