Pasagjeri i trenit qetëson vogëlushin nga simptomat e autizmit

Një moment emocionues që një nënë e divorcuar ka ndarë me miqtë e saj në facebook, po thyen rrjetin! Ajo ka bërë një falënderim të veçantë ndaj një personi, i cili e ndihmoi djalin e saj Jack, i cili e qetësoi atë pasi po përjetonte krizë nga autizmi.

Sigurisht që ky gjest i vogël i Dan, ka lënë të kuptojë se në këtë botë ka ende njerëz të mirë, pasi gjatë një udhëtimi të zonjës Gayna me tren bashkë me fëmijët e saj, djali i saj Jack filloi të përjetonte ngacmimet e tij nga autizmi por, pasagjeri i trenit, në të cilin gjendeshin të gjithë e mori atë për ta qetësuar duke zhvilluar disa lojëra me të dhe të motrën.

Share With:
Translate »
673 Views