Përralla e Kendra Spears, modeles që u bë princeshë dhe që të gjithë e adhurojnë

Kjo është historia e Kendra Spears, e cila nuk ekziston më sot me të njëjtin emër, sepse ajo njihet si Princesha Salwa Aga Khan. Të lindurit në një familje të thjeshtë dhe të gjeturit e vetes më pas në një status mbretëror pas martesës me një princ e bën gjithçka shumë afër përrallës dhe shumë larg realitetit të prekshëm.

Thjesht shkoni në vendet e duhura që të dukeni më e pasur sesa jeni realisht, jini e bukur dhe luftoni që të keni kyçe të holla të këmbëve. Lady Diana ishte vërtet e bukur, ashtu si Kate Middleton tani, Meghan Markle është më sensuale, ndërsa Kendra/Salwa është mbresëlënëse, gjithashtu.

Nëse Meghan Markle duket se është bërë termi i krahasimit të bukurisë që asnjë sundimtar nuk do të donte ta njihte të paktën deri në momentin që ajo hoqi dorë nga statusi i familjes mbretërore, Kendra Spears, pavarësisht se ka shumë gjëra të përbashkëta me gruan e princit Harry është totalisht e kundërta. Si ja bëri kjo vajzë nga Amerika, e bukur, 182 cm e gjatë të bëhej një princeshë e rafinuar, dhe ndër të tjera e Princit Rahim Aga Kahn, aq simpatik sa që lehtësisht mund të konkurrojë me Sandokanin që të gjithë e njohim?

Kendra Spears nuk është një fisnike nga origjina e saj, por vjen nga një familje e mirë nga Seattle, shtet i Uashington-it. Ajo lindi në 5 gusht 1988, vajza e Gregory J. Spears dhe Susan Mapes. Pjesa e parë e jetës së tij është shumë normale: një diplomë nga Shkolla e Mesme e Jugut Kitsap dhe më pas një diplomë në Sociologji nga Universiteti i Uashingtonit. Si një vajzë e re Kendra u rrit në një mjedis familjar normal, por gjatësia e saj ra bindshëm në sy, ndonëse vetëm kaq nuk mjafton për t’u bërë supermodele. Ajo kishte gjithçka! E gjatë, me bukuri të pastër dhe natyrale, kyçe të holla këmbësh, e arsimuar…Në janar të vitit 2008, një person i brendshëm që kishte parë profilin e tij në MySpace e shtyn Kendran të marrë pjesë në konkursin Ford Models Supermodel of the World, ku u pikas menjëherë. Nga atje ajo filloi karrierën e saj të modelimit në New York në moshën 20 vjeç, në vitin 2009 ajo pozoi për Steven Meisel, ndërsa sistemi i modës e etiketon atë si “Cindy Crawford-in e re”. Miuccia Prada e zgjedh atë për fushatën Prada vjeshtë/dimër 2009, pastaj ajo pozon edhe për Chanel, Versace, Dolce&Gabbana, Armani dhe Gucci. Nëse të qenit e bukur dhe elegante e bënte të dukej si një princeshë nga natyra, gjëra që ndodhin fatmirësisht, a është meritë që të frekuentoni vendet e duhura për të njohur njerëzit e duhur?!

Me lulëzimin e saj në karrierë, Kendra filloi të udhëheqë një jetë shoqërore të moderuar që e çoi atë të udhëtonte në Rahim. Aty njohu dashurinë e jetës! Ishte goditje me shikim të parë nga të dy palët.

Rahim Aga Kahn ka një biografi të jashtëzakonshme! Ai lindi në Gjenevë më 12 tetor 1971, babai i tij është Karim Aga Kahn, ndërsa nëna e tij është princesha Salimah Aga Khan, e cila ka një gjë të përbashkët me Kendra: ajo është gjithashtu një ish-modele britanike, por e lindur në Indi.

Para se të shkoni më tej, është mirë të shpjegohet se megjithëse përfiton nga trajtimi i Princit, Aga Khan është një udhëheqës fetar, imam i një sekti shiit të njohur si Imami Ismā’īlī Tariqah. Rahim do të trashëgojë rolin nga babai i tij, por ai nuk ka një “pallat mbretëror” ose një vend për të jetuar. Ata zhvendosen vazhdimisht nga njëri shtet në tjetër…

Share With:235 Views