Prekëse/ Babai shurdhmemec flet me të bijën e porsalindur (Video)

Një video mjaft e adhurueshme midis vajzës së porsalindur dhe babit të saj shurdhmemenc ka pushtuar rrjetet sociale. Ajo është bërë videoja më e shpërndarë në orët e fundit.

Babi dhe vogëlushja duket se po merren vesh mjaft mirë me njëri tjetrin. Edhe pse i ati i saj, i flet me gjuhën e shenjave, vajza është shumë e përqëndruar tek ai, duke e ndjekur me sy cdo veprim të tij. Njëri nga komentuesit, i cili kuptonte gjuhën e shenjave, ka zbuluar se cfarë babi po i tregonte të bijës.

Unë jam babi yt, je shumë e bukur, të dua shumë, ke sytë jeshil më të bukur që kam parë ndonjëherë”.

Të shumë kanë qënë ata që janë prekur nga ky moment kaq i mrekullueshëm. Në të gjitha rrjetet sociale, shkruhet vetëm një fjali.

Dashuria e vërtetë nuk kërkon zë për të qenë e dyanshme”, dhe kjo shpjegohet më së miri në këtë video.

Share With:180 Views