Princi George vazhdon traditën e familjes, shoqëruesi i nuses në dasmën e tezes

Sot është një ditë e veçantë jo vetëm për Pippa Middleton por edhe për nipin e saj Princ George. Djaloshi 3-vjeçar kishte rolin e shoqëruesit të nuses sëbashku me motrën e tij 2-vjeçare Charlotte.

George ishte i adhurueshëm gjatë ceremonisë dhe si duket vazhdoi një traditë jozyrtare në familjen e tij , siç bënë babi dhe xhaxhi i tij vite më parë që po jua sjellim në fotot më poshtë:

Në 1988, Princ Wiliam hodhi lule në martesën e Camilla Dunne me Rupert Soames.

Në 1989, Princ Harry hodhi lule në martesën e hallës së tij me një kapele të veçantë.


Në 2017, Princ George vazhdon traditën dhe hedhjes së luleve në dasmën e tezes Pippa Middleton me James Matthews.

Share With:
Translate »
1138 Views