Princi William zbuloi se vajza e tij dëgjon këngët e Shakirës, këngëtarja i dërgon një mesazh

Princesha Charlotte ka marrë një mesazh nga Shakira pasi babai i saj Princi William zbuloi se ajo ishte “e çmendur” për të kërcyer me këngët e saj.

Duka i Kembrixhit, 39 vjeç, ndau shijen muzikore të vajzës së tij gjashtëvjeçare kur u shfaq në një podcast të Apple me titull Prince William: Time To Walk, i cili u shfaq premierë sot.

Gjatë regjistrimit të tij, të bërë gjatë shëtitjes nëpër pasurinë e Mbretëreshës Sandringham, mbreti i ardhshëm mbuloi një gamë të gjerë temash nga efekti emocional i punës si pilot i ambulancës ajrore deri te qëndrimi jashtë ‘zonës së tij të rehatisë’ duke kënduar në skenë me Taylor Swift dhe Jon Bon Jovi.

Ai zbuloi gjithashtu në podcast se Princesha Charlotte ‘çmendet’ duke kërcyer Shakira-n.

Pasi dëgjoi se vogëlushja ishte një fanse, Shakira shkroi në Twitter:

“Jam shumë e kënaqur që ju pëlqen muzika ime, Princesha Charlotte!” krahas një emoji zemre.

Në një moment më të lehtë gjatë shëtitjes, William tha se kënga e Shakira-s Waka Waka është e dashur nga Charlotte dhe vajza e tij kërcen madje duket duke imituar lëvizjet e videos së këngëtares kolumbiane – dhe vishet si balerinë për performancën. Waka Waka ishte kënga zyrtare e Kupës së Botës FIFA 2010.

“Një nga këngët që fëmijët po e duan për momentin është Waka Waka. Ka shumë lëvizje të ijeve së bashku me shumë veshje”, tha Duka.

Share With:
Translate »
151 Views