Pse këto Krishtlindje do të jenë të ndryshme për princat George, Charlotte dhe Louis?

Është një vit ndryshimesh të mëdha për Princin dhe Princeshën e Uellsit dhe për fëmijët e tyre. Në shtator, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis humbën stërgjyshen e tyre të dashur Mbretëresha Elizabeth, u shpërngulën nga Pallati Kensington dhe filluan të ndiqnin një shkollë të re. Pra, Krishtlindjet e këtij viti do të jenë të ndryshme për tre fëmijët e Princit William dhe Catherine Middleton, por në të njëjtën kohë edhe magjike. Shtëpia e tyre e re është në Windsor, i cili konsiderohet si një nga vendet më të bukura në Mbretërinë e Bashkuar në kohën e Krishtlindjeve dhe ka qenë një destinacion kryesor pushimesh për monarkët që nga shekulli i 12-të.

Krishtlindja e këtij viti pritet të jetë magjike për princat George, Charlotte dhe Louis

Shtëpia e re e familjes është edhe më afër kështjellës Windsor, ku është dekoruar me magji. The Royal Collection Trust ndau një video në Instagram të dekorimeve festive, ndërsa pema e Krishtlindjeve 6 metra e lartë.

 

 

Parku i Madh në Kështjellën Windsor ndriçohet në Krishtlindje dhe shndërrohet në një vend magjik, i përsosur për shëtitje për Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis. Që gjakblutë e vegjël të argëtohen, ata mund të vizitojnë edhe sheshin e patinazhit në Windsor dhe të bëjnë xhiro me patinat e tyre të akullit, të takojnë Babadimrin dhe të shijojnë çokollatën e nxehtë nga tregu i Krishtlindjeve i ngritur atje.

Share With:
Translate »
33 Views