Ramush Haradinaj uron 8 marsin më një foto së bashku me Anitën e nënën e tij

E me këtë rast kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar të gjitha gratë më një foto të përbashkët me gruan e tij Anitën dhe nënën e tij.

‘’Shumë dashuri, përkrahje e barazi!Urime 8 Marsi – Dita Ndërkombëtare e Gruas!’’, ka shkruar kryetari i AAK-së.

Ideja për “Ditën Ndërkombëtare të Gruas’ u hodh fillimisht në fillim të shekullit të 19, e cila ishte një periudhë e tronditur nga trazirat dhe shtimi i popullsisë, për botën e industrializuar.

Share With:
Translate »
24 Views