Shakira dhe Pique fotografohen për herë të parë në të njëjtin vend me fëmijët, duke qëndruar në distancë nga njëri-tjetri

Shakira tregoi edhe një herë anën e saj mbështetëse këtë javë teksa mori pjesë në lojën e bejsbollit të djalit të saj Milan në Barcelonë.

Interpretuesja e shumë hiteve, 45 vjeçe, tregoi një figurë sportive pasi ish-i i saj Gerard Pique ishte gjithashtu i pranishëm për të parë djalin e tyre 9-vjeçar duke luajtur, shkruan DailyMail.

Ajo eci përpara ish-bashkëshortit të saj pasi dukej se mbanin një distancë mes njëri-tjetrit, pasi dyshja nënshkruan një marrëveshje kujdestarie në fillim të këtij muaji.

Shakira – e cila ka gjithashtu djalin Sasha, shtatë vjeç, me Gerardin – veshi një palë tuta të bardha me një xhup të gjelbër të përmasave të mëdha dhe çantë gjithashtu të bardhë.

Ajo e mbajti stilin e saj edhe më sportiv me një kapele bejsbolli të vendosur mbi flokët e saj të gjatë – të cilat binin lirshëm.

Duke ecur së bashku me Milanin, ylli iu bashkua një turme që po largohej nga aktiviteti sportiv.

Gerard qëndroi disa metra pas këngëtares, gjersa kishte veshur një bluzë blu të thurur me grep.

Ai la flokët e tij ngjyrë kafe në një stil të zhveshur ndërsa mbante syze dielli të errëta, duke biseduar me të ftuarit e tjerë pas lojës.

Në një fotografi tjetër, nëna krenare Shakira shkëlqeu teksa po fotografonte djalin e saj me shokët e tij të skuadrës në Club de Beisbol Barcelona, ndërsa Gerard qëndronte në një grup prapa.

Çifti konfirmoi ndarjen e tyre në qershor dhe nënshkroi një marrëveshje kujdestarie për dy fëmijët e tyre në fillim të këtij muaji – me Shakiran të vendosur të transferohej në Miami me djemtë.

Dëshira e Shakiras për t’u shpërngulur në qytetin ku ajo ka jetuar dhe një pjesë e familjes së saj, kuptohet se ka qenë pengesa kryesore në dështimin e mëparshëm të çiftit për të arritur një zgjidhje jashtë gjykatës.

Dhe pasi zgjidhi betejën ligjore, Gerard u pa në fillim të kësaj jave duke u rehatuar me të dashurën e tij të re Clara Chia, 23 vjeçe.

 

Share With:
Translate »
16 Views