Shefi i OBSH si rrallëherë poston foto nga shtëpia me vajzën, mesazhi për të rinjtë

Shefin e OBSH-se e kemi parë shpesh në konferenca, më së shumti gjatë kësaj pandemie ku vemendja ka qenë e fokusuar tek kjo organizatë botërore shëndetësore me të dhënat më të fundit edhe pse jo në pak raste kanë ngjallur diskutime. Së fundmi dhe si rrallëherë Tedros Adhanom ka postuar një foto të tijën ku shihet në ambientet e shtëpisë pranë vajzës së tij Blen, me një maskë të cilën e ka krijuar vajza e tij duke ndjekur udhëzimet e OBSH-së.

Shefi i OBSH si rrallëherë poston foto nga shtëpia me

Në një postim në Instagram shefi i OBSH 55 vjeç shkruan:

Kjo është një maskë pëlhure e bërë nga vajza ime Blen. Ajo ndoqi udhëzimet e OBSH-së si ta bënte. Duke parë iniciativën e saj për të na ndihmuar të ndalim virusin, kam shpresë që idetë frymëzuese nga të rinjtë do jenë thelbësorë në luftën tonë në rikuperimin ndaj koronavirusit.

 

Share With:261 Views