Shikoni si dukej Bledi Strakosha kur ishte fëmijë

Bledi Strakoshën e kemi parë që në moshë të hershme në ekranin e Televizionit Shqiptar, kur ishte vetëm 13 vjeç dhe prezantonte emisionin PAF (Pasdite Argëtuese për Fëmijë). Kidstime.al ka siguruar një foto nga pushimet e tij të para.


Më vonë ai do të prezantonte emisionin “Yje dhe tinguj” (i pari format showbizz-i ndërkombëtar në Shqipëri) së bashku me Klentiana Mahmutaj. 


Pas 25 vitesh karrierë të suksesshme televizive ai i rikthehet përsëri një formati për fëmijë. Por këtë herë ai nuk do të jetë në rolin e prezantuesit por të producentit të emsionin “Si në përralla” dhe të disa formateve të tjera që realizohen nga kompania e tij audio-vizive. /Kids’ Time

Share With:
Translate »
1901 Views