Shokuese/ Mësoi se ishte shtatzënë, 27-vjeçari shqiptar lidh dhe dhunon të dashurën që të humbte foshnjën

Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke pasi dhunoi të dashurën 19-vjeçare për t’i ndërprerë shtatzaninë.

dhune

Sipas ERT, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës, kur i riu shqiptar ka shkuar dhe ka marrë në shtëpi 19-vjeçaren, e cila ishte rreth 2 muajshe shtatzënë.

27-vjeçari pasi ka marrë partneren në banesën e tij, e ka lidhur, dhunuar dhe e ka detyruar të marrë drogë për të ndërprerë shtatzëninë.

Mëngjesin e së mërkurës, ai e dërgoi 19-vjeçaren, e cila humbi foshnjen pas dhunës, në spitalin e Zakynthos, ku po ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

I riu shqiptar akuzohet për dhunë familje, ndërprerje të shtatzënisë, dëmtim të rrezikshëm trupor dhe vjedhje, pasi i ka marrë celularin partneres së tij.

Share With:
Translate »
34 Views