Si u maskuan fëmijët e VIP-ave shqiptarë për Halloween

Halloween-i ka bërë që të gjithë fëmijët edhe në Shqipëri të maskohen sipas personazheve vizatimorë apo sipas fantazisë së tyre. Në rradhët e tyre, ata që bënë xhiron e rrjetit ishin fëmijët e personave publikë. E para në rradhë vjen Amaris, vajza e Sonila Meços, e veshur si një magjistare e vogël. 

Ndërsa Grace, vajza e madhe e Aurela Gaçes, kishte një veshje të veçantë si personazhi i saj i preferuar. 

Maçokja e bukur e Jonida Aliçkollit, mbante veshur një fustan të bardhë dhe mustaqet e vizatuara në faqe.
 

Kian, emri i të cilit do të thotë “Diell”, solli nxehtësinë e demonit dhe jo të emrit. 
 

Kaltrina, vajza e këngëtarit të ndjerë Dr. Flori po ashtu mbante veshur një fustan i zi dhe disa të gërvishtura të pikturuara në fytyrë.
 

Ledina Çelo e solli më shpejt festën dhe jo vetëm në veshje por edhe në dekorin e shtëpisë. Erlisi, fëmija i madh i këngëtares u vesh si një skelet. 
  

Alana, vajza e Rudina Xhungës, zgjodhi mantelin e zi dhe kurorën e mbretëreshës në parakalim. 

Vajzat e Teuta Krasniqit u veshën njëra si Borëbardha dhe tjetra stil rock. 

Kllouni më i bukur i shfaqjes së organizuar për Halloween sipas Fjodora Fjorës ishte djali i saj, Alteo. 


Renee, vajza e Norës dhe Robertit u vesh si Minnie të cilën e mban edhe në krahë. 

Të njëjtin personazh të preferuar si duket ka patur edhe Ella, vajza e Emina Çunmulaj, e veshur si Minnie Mouse. 

Ndërsa preferenca e Joelit, djalit të Ermalit dhe Amit ka qenë kostumi prej skeleti. Nëse babi i tij ka zgjedhur të na bëjë të qeshë, Joeli për Halloween do na bëjë “të dridhemi” nga frika. /Kids’ Time
  

 

Share With:
Translate »1349 Views