Stërmbesa e Skënderbeut uron të gjithë shqiptarët me kujtimet e saj në atdhe

Pavarësisht se jeton në Australi, ajo nuk i harron asnjëherë rrënjët dhe të uroj shqiptarët për ditët më të rëndësishme, atë të 28 dhe 29 Nëntorit.

Sofie Kastrioti, pasardhësja e heroit tonë kombëtar, është sot në mesin e të famshmëve që urojnë për Ditën e Flamurit.

Stërmbesa e Skënderbeut ka zgjedhur që nëpërmjet publikimit të disa fotografive në Instastory t’i urojë të shqiptarëve 28 Nëntorin.

“Urime kjo pavarësi e një kombi”, nisi ajo postimet, ndërsa më tej publikoi foto ku pozon pranë flamurit shqiptar dhe pëprapa monumentit të Skënderbeut.

Sofie Kastrioti më parë është shprehur krenare me faktin se është pasardhëse e Skënderbeut.

Ajo po ashtu performoi në Melbourne “Vallen e Rugovës”, me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë së shtetit shqiptar.

Para dy vitesh ajo vizitoi Kosovën në kuadër të festivalit “Hardh Fest”, si e ftuar speciale.

Share With:394 Views