Archive

Çdo grua dëshiron të duket në formë të shkëlqyer gjatë periudhës së shtatzanisë. Të ketë flokë të bukur dhe plot vitalitet. Por, ne e dimë se përthithja e

Ka shumë gra të cilat dëshirojnë t’i japin gji bebes, por nuk kanë mundësi. Disa sosh nuk kanë qumësht të mjaftueshëm, mendojnë se bebes qumështi nuk i bën

Një foto e postuar në Instagramin e përbashkët të çiftit më të dashur të Big Brother Fotini - Daniel bëri që të gjithë portalet t'i uronin për pritjen

Dihet që dilema e çdo prindi të ri është kjo: ta lërë beben të qajë në shtrat, kur zgjohet në mes të natës, apo ta marrë në krah

Zakonisht seksi i fetusit përcaktohet nga ultratingujt. Megjithatë, para se tekonologjia të bënte të mundur gjetjen e gjinisë, duket se vetë trupi i njeriut ka mënyrën e tij për

Shtatzania është proçesi që ndodh kur sperma e mashkullit takon vezën e femres dhe veza e fekonduar më pas ngulitet në muret e mitres nga ku zhvillohet fëmija. Kështu

Një grua shtatzënë siç dihet ka gjithmonë neps kur bëhet fjala për ushqim. Disa gra nuk e frenojnë fare veten, por hanë çfarë t’ju shkojë ndërmend. Por ndonjehërë

Ky eshte momenti i pabesueshem kur koka e nje bebeje del nga barku i nenes pa asnje lloj asistence mjekesore. Mjeket ne Venezuele regjistruan kete moment te mrekullueshem pasi

Stili i jetesës, ushtrimet, qëndrimi pozitiv dhe ushqimi i shëndetshëm janë përbërësit kryesorë të formulës për shtatzëni të shëndetshme. Gjatë kohës së shtatzënisë mund të adaptoni disa shprehi të

Translate »