Archive

Shumica e shtatzënave me diabet gestacional do të kenë bebe të shëndetshme në lindje nëse diabeti i shtatzënisë diagnostikohet në kohë. Kjo sepse nivelet e glicemisë (glukoza në

Ka shumë gra të cilat dëshirojnë t’i japin gji bebes, por nuk kanë mundësi. Disa sosh nuk kanë qumësht të mjaftueshëm, mendojnë se bebes qumështi nuk i bën

Dihet që dilema e çdo prindi të ri është kjo: ta lërë beben të qajë në shtrat, kur zgjohet në mes të natës, apo ta marrë në krah

Se si t’i bindni fëmijët të hanë më shumë pemë e perime, është një pyetje e lashtë pothuajse sa vetë njerëzimi. “Përfundoje pjatën dhe mos le asgjë në të”,

Rekomandimet per shtimin ne peshe dhe te ushqyerit gjate shtatzanise kane evoluar shume gjate 30 viteve te fundit. Kerkimet shkencore tregojne se te ushqyerit e nenes,ndikon thellesisht ne

Të jesh 9 muaj shtatzënë nuk është e lehtë. Ju jeni duke sjellë në jetë një fëmijë dhe aq kënaqësi sa ndjeni aq dhe 9 muaj të vështirë

Besimi i vjetër se trupit të gruas i mjafton vetëm gjashtë javë nga lindja të kthehet në gjendje normale është fantazi, zbulon hulumtimi i fundit. Shtatzënia është, në kuptimin

Në mesin e shumë pyetjeve që bëjnë çiftet derisa gruaja është shtatzënë, është edhe ajo se “çfarë është duke bërë foshnja në bark?”. Hulumtuesit kanë arritur të zbulojnë së

Antibiotikët e zakonshëm mund të shkaktojnë abort nëse merren në fazat e para të shtatzënisë, ka zbuluar një studim i fundit. Edhe pse shumë lloje të antibiotikëve thuhet se

Translate »