Të gjithë kundër: Tani e motra sulmon Meghan Markle vetëm tre ditë para dasmës mbretërore

Ndërkohë që na ndajnë vetëm tri ditë nga dita e madhe e dasmës së princ Harry-t dhe Meghan një sërë skandalesh kanë shoqëruar familjen mbretërore.

Së fundmi kanë qenë fansat e Meghan Markle ata që kanë goditur gjysmë-motrën e saj, Samantha Markle, pasi ajo filloi një sulm të zymtë për nusen. Samantha ka dhënë një intervistë bombë për një media amerikane ku ajo këmbëngul se ajo ka lirinë e fjalës dhe ka të drejtë të flasë.

Kujtojmë që ditën e djeshme Samantha hyri në grupin e personave të akuzuar për flasifikimin të fotografive të paparacëve, ndërsa ajo doli në krahë të babait të saj. U përfol se ajo dhe babai i saj i kishin bërë qëllimisht fotot me paparacët në mënyrë që të fitonin para.

Mirëpo ndërkohë që babi i saj 7 ditë më parë pësoi një krizë në zemër dhe do të bëjë një operacion, Samantha ka dhënë një intervistë për TMZ ku këmbëngul se ka të drejtë të flasë për gjithçka që ka lidhje me jetën e saj apo të babait të saj.

“Ajo nuk e ka të drejtën e autorit për këtë dhe ajo nuk do të më thotë se nuk mund të flas për jetën time apo jetën e babait tim, kur ajo është çështje e vetë-mbrojtjes publike.”, mësohet të ketë thënë 53-vjeçarja.

“Mediat po na dënojnë. Ajo nuk është e kualifikuar për të sugjeruar pasi nuk ka  asnjë ligj në këtë vend për këtë. Kjo nuk është Britania e Madhe. Unë jam një shtetase e Shteteve të Bashkuara dhe kjo është e gjitha që ka për të. Ajo është jashtë rrugës për të treguar se unë nuk mund të flas. Nuk them asgjë për të, por nëse flas për jetën time ose për babain tim ajo duhet ta respektojë atë”, tha Samantha.

 

Kaq ka mjaftuar dhe fansat e shumtë të Meghan e kanë sulmuar Samantha-n duke i kërkuar që të largohet dhe ta lërë të qetë nusen e ardhshme.

Mirëpo gjysmë-motra e Meghan paralajmëroi se ajo do të lironte kujtimet e saj dhe Meghan duhet të jetë e përgatitur për disa sekrete të pakëndshme.

Ajo gjithashtu e sulmoi motrën e saj në Twitter ku u shpreh se ishte e zhgënjyer nga  dasma dhe të ftuarit e saj.

 

“Nga respekti dhe humanizmi, Meghan fton plot 2.000 të huaj dhe nuk fton xhaxhain tonë, vëllain, mua, shoku më i mirë i prej 30 vjetësh, nipërit. Çështja jonë nuk është çështje e afrimit. Familja është familja.”, mësohet të ketë thënë Samantha.

 

Share With:
Translate »
677 Views