Thith helium nga një tullumbace, adoleshentja bie në koma

Një adoleshente në Britani ka rënë në koma pasi ka pirë helium në tullumbace në resortin grek Malia. 18-vjeçarja shkoi në Kretë për pushime dhe kjo ishte nata e fundit që do të qëndronte atje por ka rezultuar fatale për të. Ajo ka vendosur që të provojë gazin që të transformon zërin por mesa duket diçka ka shkuar keq. Vajza, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, ka mbetur në gjendje kritike për jetën pasi thithi heliumin, i njohur zakonisht si ‘Hippy Crack’. Fillmisht u dërgua në një qendër mjeksore pasi filloi të ndihej keq por më pas u dërgua me nxitim në spital ku humbi edhe vetëdijen.

Share With:
Translate »
699 Views