Tifozët kosovarë mirëpresin Anglinë në mënyrë të veçantë dhe prekëse

Në Prishtinë u zhvillua ndeshja Kosovë-Angli, e cila përfundoi me fitoren e anglezëve. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve ka qenë mënyra sesi tifozët e Kosovës kanë mikrpitur anglezët. Me pankarta dhe flamuj të Anglisë, ata kanë shprehur mirënjohje që u kanë hapur rrugën për të emigruar drejt shtetit britanik në një kohë shumë të vështirë lufte.

 

Share With:103 Views