Tragjike në ndezjen e dritave të Krishtlindjes, 12 vjeçarja vdes pas një goditje me thikë, arrestohet një adoleshent

Nxënësja Ava White vdiq pas një incidenti në ndezjen e dritës së Krishtlindjes në Liverpool të enjten – që atëherë homazhet kanë qenë të shumta nga mësuesit, miqtë dhe familja e saj.

Një adoleshent është akuzuar për vrasjen e dyshuar të një nxënëseje në ndezjen e dritave të Krishtlindjeve.

Ava White, 12 vjeç, vdiq pas një incidenti në qendër të qytetit të Liverpool të enjten mbrëma.

Një djalë 14 vjeç u akuzua për vrasjen e saj mbrëmë vonë. I riu, emri i të cilit nuk bëhet i ditur për shkaqe ligjore, është lënë në masën e paraburgimit për t’u paraqitur sot në gjykatë.

Ai akuzohet edhe për posedim të një thike. Tre djem të tjerë të arrestuar janë liruar me kusht ndërsa hetimet vazhdojnë, tha policia.

Share With:
Translate »
170 Views