U dogj nga pajisja e thonjve, shkak ishte telefonata nga djali

Një grua nga Brazili pësoi djegie në fytyrë, qafë dhe duar për shkak të një telefonate.

Edivania Maria da Silva po punonte me thonjtë kur e telefonoi djali. Sapo mbylli telefonin, ndodhi shpërthimi. Mediat braziliane raportojnë se celulari ishte pranë mikrovalës së thonjve, të cilat bënë masë dhe i shkaktuan dëme shëndetësore gruas, së bashku me bashkëshortin.

Të dy u dërguan në spital në qendër të Recife. Plagët e tyre nuk janë shëruar ende por bëjnë trjatime vazhdimisht. Ngjarja ndodhi më 23 korrik gjatë një festivali në qytetin e tyre.

 

 

Share With:
Translate »
384 Views