Vajza e Bruce Willis dhe Demi Moore zbulon se është autike, publikon videon që e “vërteton” këtë

Vajza më e vogël e Bruce Willis dhe Demi Moore ka zbuluar se është diagnostikuar me autizëm. Tallulah Belle, 30 vjeç, foli për herë të parë për çrregullimin e saj në rrjetet sociale, duke shpjeguar se diagnoza erdhi verën e kaluar dhe se i ndryshoi jetën.

Video me babanë e saj Bruce Willis

Për t’ua shpjeguar fansave patologjinë e saj, Tallulah nxori një video nga e kaluara kur ishte fëmijë dhe ishte në një premierë filmi me babanë e saj. Në video, vajza e vogël shihet duke luajtur me veshin e Bruce Willis dhe duke i prekur vazhdimisht kokën. “Më thuaj se je autik pa më thënë se je autik”, shkroi ajo në mbishkrim. “Kjo është në fakt hera e parë që e ndaj publikisht diagnozën time – shtoi ajo. E zbulova këtë verë dhe më ndryshoi jetën”.

Anoreksia, depresioni dhe varësitë
Tallulah Belle tashmë i është dashur të përballet me disa probleme shëndetësore në të kaluarën. Vitin e kaluar vajza shkroi një ese për revistën Vogue në të cilën foli hapur për jetën e saj. Vajza e dy aktorëve duhej të përballej me anoreksi nervore, depresion, varësi dhe ADHD, çrregullim të deficitit të vëmendjes/hiperaktivitetit. Përsëri përmes rrjeteve sociale, ajo përfshiu fansat në rrugëtimin e tij të rikuperimit.

Sëmundja e Bruce Willis
Bruce Willis po përballet me problemet më të mëdha shëndetësore në familje. Ylli i Hollivudit është në fakt i prekur nga demenca frontotemporale, një sëmundje neurodegjenerative që prek zonat e trurit përgjegjëse për gjuhën, sjelljen dhe personalitetin. Ajo manifestohet me humbje progresive të kujtesës, vështirësi në komunikim, ndryshime në humor dhe karakter, dezinhibim dhe apati.

Tërheqja e aktorit nga skena
Për shkak të patologjisë së tij, aktori u tërhoq nga skena në vitin 2022. Situata duket të jetë aq e rëndë sa Bruce Willis nuk do të mund të njohë më njerëzit e afërt dhe të komunikojë. Pak kohë më parë aktori nuk ka mundur të njohë ish gruan e tij Demi Moore-n, e cila, sipas një miku të saj, e ka lënë atë “të shkatërruar”.

Vajza e Bruce Willis dhe Demi Moore zbulon se është autike, publikon

Share With:
Translate »
57 Views