Vajza e Michael Strahan flet për betejën me tumorin në moshën 19-vjeçare!

Vajza e personalitetit televiziv, Michael Strahan, ka zbuluar se është diagnostikuar me një tumor në tru, teksa ai lavdëroi vajzën e tij të mrekullueshme në betejën e saj. Të enjten, Strahan u shfaq në Good Morning America me vajzën e tij 19-vjeçare, Isabella, e cila po lufton me një tumor të trurit.

Ajo u diagnostikua në fund të tetorit, gati një muaj pasi tha se filloi të përjetonte dhimbje koke ndërsa fillonte vitin e parë në Universitetin e Kalifornisë Jugore në Los Angelo-s. Ajo është diagnostifikuar me një lloj tumori që përbën rreth 20 për qind të të gjithë tumoreve të trurit tek fëmijët, sipas të dhënave të publikuara në Journal of Clinical Neuroscience. Rreth 500 fëmijë diagnostikohen me këtë sëmundje çdo vit.

Por Strahan është zotuar se do ta ndihmojë Isabelën të përballet me sëmundjen teksa i ka bërë një nderim emocional vajzës së tij. Strahan, në një intervistë me kolegun e tij, Robin Roberts, u shpreh:

Unë fjalë për fjalë mendoj se në shumë mënyra, unë jam njeriu më me fat në botë, sepse kam një vajzë të mrekullueshme. E di që ajo po e kalon këtë, por e di që ne kurrë nuk na jepet më shumë se sa mund të përballojmë dhe se ajo do ta shkatërrojë këtë. 

Kur e kuptoi Isabella se mund të kishte diçka serioze me shëndetin e saj?

Unë nuk vura re se asgjë deri më 1 tetor. Ajo kohë ishte kur padyshim vura re dhimbje koke, vjellje, nuk mund të ecja drejt. U zgjova, ndoshta rreth orës 13:00. Kisha frikë të zgjohesha. Por po derdhja gjak. Unë isha si,” Hm, kjo ndoshta nuk është mirë”. Kështu që i dërgova mesazh [motrës sime], e cila më pas njoftoi të gjithë familjen.

Babai i saj Michael më pas tha:

Ajo ishte kur vendosëm, ‘Duhet të shkoni vërtet të bëni një kontroll të plotë’. Dhe faleminderit Zotit për doktorin. Ndjej se kjo doktoreshë i shpëtoi jetën sepse ajo ishte mjaft e kujdesshme për të thënë, ‘Le të bëjmë kontrollin e plotë’.

Share With:
Translate »
38 Views