“Vajzat e babit” do ta gjejnë veten tek kënga e Klajdi Harunit | Video

Klajdi Haruni, këngëtari korçar me zërin e ëmbël sapo ka publikuar klipin e tij të ri. Titulli i këtij projekti është “Vajzat e babit”. Kënga e ndjerë flet për historinë e shumë familjeve të cilët kanë humbur kryefamiljarin. Ky i fundit nëpërmjet vargjeve të këngës shpreh dhimbjen dhe pengjet që u ka lënë fëmijëve dhe gruas. Një këngë ndryshe, e ndjerë dhe ndoshta do të bëhet kolona zanore e shumë familjeve. /Kids’ Time

Share With:
Translate »
1037 Views