Vajzat shqiptare na tregojnë si të vishemi me stil edhe gjatë shtatzanisë

Shtatzënia është një ndër periudhat më emocionuese për të gjitha femrat. E lumtur që së shpejti do të sjellësh në jetë krijesën tënde, por edhe shumë e emocionuar pozitivisht e negativisht për ndryshimet që përjeton nga dita në ditë në pamjen fizike.

Trupi pëson ndryshime të mëdha dhe dilema se “Çfarë duhet të vesh?”, bëhet edhe më e madhe. Në dollapin tuaj tashmë nuk ka asnjë rrobë që mund t’iu bëjë, dhe ju ndjeheni të rrënuara shpirtërisht. Fustani i lirshëm është gjithmonë zgjidhja e duhur, pasi tregon pikërisht atë pjesë të fizikut, të cilin ju doni të nxirrni në pah.

Fatmirësisht në këtë situatë na vijnë në ndihmë femrat e njohura të “Instagram”-it të cilat kanë kaluar këtë periudhë apo janë duke e kaluar.

Personazhet e njohura shqiptare na kanë treguar se me pak fantazi mund të arrish të vishesh bukur, të ndihesh rehat dhe të shfaqesh sa më “cool” në sytë e të tjerëve.

 

Estela Ujka

Amarda Toska

 

Floriana Garo

Emina Cunmulaj

 

Zaimina Vasjari

Çiljeta Xhilaga

Jorida Tabaku

Vesa Luma

Tuna Sejdiu

Share With:
Translate »
1849 Views