Vdiq në përplasjen e avionit në Nepal, babai i stjuardesës i kërkoi asaj të mos punonte ditën e rrëzimit

Babai zemërthyer i një stjuardesë që u vra në aksidentin e Yeti Airlines në Nepal së bashku me të paktën 69 të tjerë, ka zbuluar se ai i kërkoi asaj atë të mos punonte atë ditë fatale, por ajo i shpërfilli lutjet e tij për t’u nisur dhe për t’u bashkuar me familjen për një festë.

Oshin Ale Magar, 24 vjeç, ishte një nga katër anëtarët e ekuipazhit që humbën jetën kur avioni u përplas në një grykë në përpjekje për t’u ulur në Aeroportin Ndërkombëtar Pokhara të sapohapur në ultësirat e Himalajeve.

Babai i saj Mohan Ale Magar, një oficer në pension i ushtrisë indiane, kujtoi me lot në sy që i kishte thënë vajzës së tij herët atë mëngjes “të mos shkonte në punë” në ditën e festivalit Maghe Sankranti.

Por Oshin, e cila studionte në Indi, u largua nga shtëpia të dielën duke thënë se do të bashkohej me familjen e saj pas punës për të festuar festivalin, i cili shënon fundin e solsticit dimëror.

Stjuardesa e re, e cila u martua dy vjet më parë, kishte punuar me Yetin për dy vjet dhe jetonte në kryeqytetin e Nepalit, Katmandu.

Ajo gjithashtu ishte një TikToker e pasionuar dhe së fundmi kishte postuar një klip të shkurtër selfie në të cilin shihet duke buzëqeshur në kabinë me uniformën e saj të verdhë dhe jeshile.

Përdoruesit e mediave sociale shpërndanë videon e TikTok në prag të vdekjes së saj, me një person që shkruan: “Jeto jetën në maksimum për sa kohë që je gjallë, sepse vdekja është e papritur!”

Vdiq në përplasjen e avionit në Nepal, babai i stjuardesës i

Share With:
Translate »
78 Views