“Vëllai e vuan humbjen e babait”, motra e nxënësit që dhunoi mësuesen në Lezhë: I bërtiti dhe i tha ‘do ta mbash mend!’

E rëndë ishte ngjarja e djeshme në një shkollë në Lezhë, ku një nxënës dhunoi me karrige një mësuese.

Motra e 16-vjeçarit, që ishte dhe agresori ndaj mësueses, tregoi sot për emisionin ‘Me zëmër të hapur’ në News24 të moderatores Evis Ahmeti, se mësuesja i bërtiti duke i thënë se; do ta mbash mend.

“Mësuesja i bërtiti duke i thënë se do e mbash mend. Vëllai e ka vuajtur dhe e vuan shumë humbjen e babait. Ne jemi në kujdestarinë e xhaxhait. Ka qenë 13 vjeç kur babai humbi jetën. Sot ishte paralajmëruar protestë, por nuk u zhvillua. Nuk na lejuan ta zhvillonim protestën”, tha ajo.

Share With:
Translate »
41 Views