VIDEO/ 1-vjeçari mbijeton 2-ditë i vetëm në autostradë derisa e pa një shofer kamioni

Një foshnjë një vjeçare, e cila mbijetoi vetëm dy ditë në rrugë në mot të keq para se të gjendej nga një shofer kamioni, është quajtur “fëmija mrekulli”. Foshnja, vëllai katërvjeçar i së cilës u gjet i vdekur, pavarësisht se vuante nga pickimi i insekteve, ishte në gjendje të mirë shëndetësore.

Trupi i 4-vjeçarit u gjet në një pellg në autostradën 10 pranë kufirit të Teksasit, tha Sherifi Calcasieu Gary Guillory gjatë një konference shtypi të martën.

Ai u pa për herë të fundit të shtunën e kaluar me nënën dhe vëllain e tij njëvjeçar.

Nga frika se edhe foshnja kishte vdekur, autoritetet nisën një operacion kërkimi, në vendin ku edhe vëllai i tij ishte gjetur i vdekur. Megjithatë, pak kohë më vonë, një shofer kamioni thirri 911, duke raportuar se kishte gjetur foshnjën në anë të autostradës.

Të hënën, uragani Beryl goditi Teksasin Lindor, duke bërë që operacioni i kërkimit të kryhet në kushte të vështira.

“Ky fëmijë kaloi dy ditë në autostradë në mot të keq. Faleminderit Zotit që shoferi e pa atë”, vuri në dukje sherifi.

Autoritetet e Luizianës lëshuan një urdhër arresti për nënën 25-vjeçare, e cila u arrestua të martën në Meridian, Mississippi, më shumë se 350 milje nga vendi ku u gjetën fëmijët e saj.

Share With:
Translate »
62 Views