Video/ Adoleshenti me paralizë cerebrale mëson se është pranuar në Harvard… dhe çmendet nga gëzimi. Bëhet virale reagimi i 17-vjeçarit dhe motrës së tij

Ëndrra që kishte që në moshën shtatë vjeçare, për të shkuar në Universitetin e Harvardit, u përmbush për Matthew Mislensky, i cili kishte lindur me paralizë cerebrale dhe reagimi i tij, kur e mori vesh, shkaktoi emocione te të pranishmit.

Në një video që tani është bërë virale, Matthew dhe motra e tij binjake, Magdalena, të dy 17 vjeç, mund të shihen të ulur para një laptopi, duke kontrolluar statusin e aplikacionit të tij në Harvard. Kur shohin rezultatet, të dy çmenden nga gëzimi dhe fillojnë të bërtasin dhe të përqafojnë njëri-tjetrin.

“Jo,” dëgjohet Magdalena duke bërtitur, e paaftë për të besuar atë që vëllai i saj kishte arritur.

“Isha i tronditur, mendoj se ishte një nga momentet më të mira të jetës sime, ” tha Matthew për NBC Connecticut kur u pyet për të ndarë mendimet e tij për arritjen e tij.

 

 

Gazeta studentore e Harvardit raportoi se vetëm 7.56% e aplikantëve për herë të parë u pranuan në klasën e 2027-përqindja e dytë më e ulët që nga themelimi i kolegjit në 1636.

@thewoodstockacademy

I’m not crying, YOU’RE crying! 😭 Senior Magda Myslenski shared this video of her twin brother, Matthew, finding out he was ACCEPTED TO HARVARD! Congratulations Matthew! 🎉 You make us so proud. Two wonderful human beings right here! ❤️ Now, please pass the tissues. 🤧 #collegeacceptance #accepted #harvard #reactionvideos BTW, seniors-if you have news or a reaction video you’d like us to share, DM us! More to share in the coming days and weeks.

♬ original sound – thewoodstockacademy

“Emocionohem sa herë që flas për këtë”, tha motra e tij Magdalena për NBC Connecticut. “Përveç pjesës akademike, më duhej të punoja fizikisht për të arritur në një pikë ku mund të bëja atë që dua, ” shpjegoi Matthew.

Për arritjen dhe këmbënguljen e 17-vjeçarit foli edhe një mësues nga shkolla e mesme Woodstock në Konektikat, duke thënë ndër të tjera se “Mendoj se kjo tregon shumë për karakterin e tij. Ajo tregon shumë për karakterin e familjes së tij. Ai u mësua që në moshë të vogël se nëse doni të keni sukses, duhet të shtyni veten dhe të mos dorëzoheni. Ky është mesazhi më i madh”.

Matthew planifikon të diplomohet në biologji dhe të ndjekë një karrierë në mjekësi, sipas profilit të tij në faqen e internetit të shkollës së mesme Woodstock. “Unë nuk i vendos asnjë kufizim vetes dhe dua të frymëzoj të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë” , shtoi ai.

Share With:
Translate »
38 Views