VIDEO/ Futbolli nuk ndan, por bashkon! Ja mesazhi që jep një familje shqiptaro-polake

Shqipëria do të presë Poloninë në “Air Albania”, në orën 20:45, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024” në Grupin E.

Tifozët anë e mbanë botës kanë veshur fanellat e skuadrës së zemrës dhe po presin me pa durim këtë ndeshje.

Por një familje shqiptaro-polake do ta përjetojë në një mënyrë më të veçantë këtë sfidë

Me njërin prind shqiptar dhe tjetrin polak, dy vajzat  e vogla të kësaj familje na tregojnë dizajnin e veçantë të veshjes së tyre

Një “mix” mes flamurit shqiptar dhe atij polak, ka krijuar fanellën e kësaj familje. Në videon e postuar në sfond dëgjohet himni  kombëtar i Shqipërisë i cili bashkohet me atë të Polonisë duke përcjell mesazhe të forta sensibilizuese .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kids’ time (@kidstime.al)

Share With:
Translate »
28 Views