Vogëlushët sot janë këngëtarë dhe ne jemi të gjithë të çmendur pas duetit të tyre

Jemi mësuar ti shohim në skenë që nga koha kur ishin ende fëmijë, ndërsa tani janë dy artistë të njohur. Bëhet fjalë për Gerta dhe Klejti Mahmutaj, këngëtarët të cilët fituan zemrat e publikut me këngën “Në ditar një dashuri “.


Por si kanë qenë ata të vegjël kur ende nuk ishin bërë të njohur për publikun?

Në një foto nga fëmijëria që Gerta ka shpërndarë në rrjetet sociale, duket se këngëtarja ruan pothuajse të njëjtat tipare si atëhere. Ndërsa Klejti gati nuk njihet.
Motër e vëlla kanë vendosur ti përkushtohen këndimit live, ndërkohë që Klejti ka qenë pjesëmarrës në edicionin e fundit të “Këngës Magjike”.

Share With:
Translate »
866 Views