Yolanda Hadid bëhet virale në rrjetet sociale: Jam nëna më e keqe

Yolanda Hadid e quajti veten me shaka si “nëna më e keqe ndonjëherë” në përgjigje të një TikTok-u viral që kritikonte aftësitë e saj prindërore.

Ylli i “Real Housewives of Beverly Hills”, ndau një video të sajën që tregonte se ajo hante bajame në mjedise të ndryshme. Klipi u vendos në melodinë e këngës hit të Rosalía-s “Bizcochito”.

“Worstmomever #bajame”, shkroi Hadid në mbishkrim.

 

Postimi i ish-modeles vjen disa muaj pasi ajo u kritikua për trajtimin e vajzave të saj të famshme Gigi Hadid dhe Bella Hadid, të cilat i ndan me ish-bashkëshortin Mohamed Hadid. (Dyshja ka edhe djalin Anëar Hadid.)

Në korrik, përdoruesi i TikTok @pattypopculture pohoi se Yolanda “nuk i lejonte të hanin” Gigin, 27, dhe Bella-a, 25, për hir të karrierës së tyre të modelingut.

“[Ajo] u sigurua që ata të mos hanin kurrë asgjë me shumë kalori, madje as tortë në ditëlindjen e tyre,”
 tha influenceri.

Ai gjithashtu përfshiu klipe të vjetra që ilustronin një sjellje të tillë.

“Është e vështirë të mos hash sheqer dhe është e vështirë të hash sallatë çdo ditë”, i tha Yolanda Gigi-t në një skenë.

 

Në një tjetër, Gigi i tha mamasë së saj gjatë një telefonate: “Po ndihem shumë e dobët. Unë hëngra një gjysmë bajameje.”

Yolanda më pas ofroi: “Hani disa bajame. Përtypini ato vërtet mirë.”

Influenceri më pas vuri në dukje rrëfemin e mëparshëm të Bella-s ku shprehu se dikur ajo vuante nga çrregullimet me ushqimin.

Ylli i mediave sociale pretendoi gjithashtu se Yolanda “e lejoi Bella t’i nënshtrohej një operacioni në moshën 14 vjeçare për të rregulluar hundën”.

Bella, e cila është me origjinë arabe dhe evropiane, i tha Vogue në mars, “Do të doja të kisha mbajtur hundën e paraardhësve të mi. Mendoj se do të isha rritur në të.”

@pattypopculture pohoi gjithashtu se Yolanda e bëri Bella-n të ndihej si “motra e shëmtuar, në krahasim me Gigi, karriera e modelingut të së cilës u ngrit e para.

Për më tepër, TikTokeri iu referua grindjes së Yolandës me ish-in e Gigi-t, Zayn Malik, duke e quajtur atë një nga arsyet që “të gjithë e urrejnë” matriarkun Hadid.

Vite përpara kritikave, Yolanda i tha Fashion Week Daily se ishte krenare për qasjen e saj ndaj prindërimit.

“Unë jam një mama dhe spiranca që mban familjen tonë të bashkuar. Gjithmonë jam përpjekur të jem më e mira që mund të jem dhe të jap shembull. Marrëdhënia ime me fëmijët e mi bazohet në qëndrueshmëri, besim dhe besnikëri”, tha ajo në vitin 2017.

“Gjithmonë jam përpjekur të ushqej dhe kuptoj veçantinë e çdo fëmije. Unë nuk besoj që të ketë një stil prindërimi që i përshtatet një për të gjithë. Mësova që herët se duhej ta rregulloja stilin tim të nënës me nevojat e tyre individuale.”

Share With:
Translate »
28 Views