10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, fotografi publikon foto prekëse të fëmijëve, nënave dhe baballarëve

Foto që ndoshta nuk i keni parë më parë, ose i keni harruar nga ngjarja e rëndë e 1996, luftës në Kosovë janë publikuar në 10 vjetorin e Pavarësisë së saj.
Fotot e publikuara aso kohe në Associadet press, janë shkrepur nga fotografi i njohur Hektor Pustina, të cilat i ka sjellë edhe një herë ndërmend në profilin e tij.

Kanë qenë foto në kufirin që lidh Kosovën me vendin tonë, foto nga ambientet ku u vendosën shqiptarët e Kosovës apo dhe të forcave të armatosura amerikane që zbarkuan menjëherë pas tensioneve me Serbinë.

Share With:
Translate »
624 Views