“22 vite pa ty babi”, Leonora Jakupi e kujton kështu njeriun e saj më të shtrenjtë

Këngëtarja e njohur kosovare, Leonora Jakupi ka kujtuar me anë të një postimi në rrjetet sociale humbjen e të atit 22 vite më parë.

“22 vite pa ty babi, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës”, ka shkruarr Leonora krah fotografisë së të atit i cili ka luftuat për pavarësinë e Kosovës.

Edhe personazhe të tjerë kanë ndarë fotografinë e të ndjerit Jakupi duke respektuar figurën e heronjve që luftuan për vendin.

Kujtojmë se Leonora ka treguar gjithmonë në intervistat e saj për mundimet dhe kohës e vështirë të luftës në Kosovë, duke treguar se si ajo periudhë ka ndikuar dhe tek vetë këngëtarja duke humbur njeriun e saj më të dashur.

Share With:125 Views