6 shenjat që ju tregojnë se të vjellurat tek bebi juaj janë shqetësuese

Jo gjithmonë janë normale të vjellurat tek bebet.

Kur bebi juaj vjellë, përjeton siklet të rëndë pasi ushqimi nxitet nga barku i tij shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

Kur duheni të shqetësoheni?!

Nëse bebi juaj tregon ndonjë nga shenjat e mëposhtme gjatë dhe pas vjelljes, dërgojeni atë te mjeku ose pediatëri:

-Duket i dëshpëruar (kjo përfshin shqetësime dhe një humbje të oreksit);

-Nuk lëviz shumë;

-Ka periudha diarre dhe ethe;

-Të vjella që përsëriten ;

-Nuk është në gjendje të pijë lëngje të mjaftueshëm;

-Zgjerimi ose ndonjë ënjtje në rajonin e barkut.

Share With:163 Views