Adoleshentë keni lëkurë problematike? Ja receta në kushte shtëpie që bën mrekullinë

Kjo maskë fytyre me banane është receta më e thjeshtë për lëkurën e adoleshentëve. Pastruese, regjeneruese dhe shumë e thjeshtë për ta provuar. Mjalti është i njohur si një përbërës i fuqishëm antimikrobik, parandalon rritjen e baktereve në lëkurë dhe eliminon intensitetin e shumë problemeve të lëkurës.

Ja çfarë të duhet:

1 banane e pjekur

Lëngu i një portokalli/limoni

1 lugë gjelle mjaltë

Përdorimi: Në një enë të pastër, përzier mjaltin dhe bananen, pastaj shto disa pika limoni/lëng portokalli dhe përzieji përsëri. Aplikoje maskën në fytyrë dhe mbaje për 15 minuta. Në fund shpëlaje me ujë të ngrohtë.

Share With:
Translate »
715 Views