Aktori i njohur pranon posedimin e fotove me fëmijë të abuzuar seksualisht

Aktori  Mark Salling, i njohur për rolin e tij në serialin “Glee”, ka pranuar posedimin e imazheve të fëmijëve të abuzuar seksualisht. Aktori rrezikon nga 5 deri në 7 vite burg, he është ëtyruar nga gjykata të paguajë me 50.000 dollarë secilin prej viktimave.

Aktori u arrestua fillimisht në vitin 2015, dhe pas hetimeve në lap topin e tij u zbuluan mijra imazhe të këtyre fëmijëve. Aktori 35-vjeçar u dënua në muajin maj të 2016 me 20 vite burg, por sipas një marrëveshjeje ai do të dënohet me më pak vite burg, por do të jetë nën vëzhgimin e autoriteteve pas lirimit.

Share With:
Translate »
652 Views