Cristiano Ronaldo ka shitur “Topin e Artë”, për një arsye që na preku zemrat

Cristiano Ronaldo e ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm. Ronaldo e ka shitur një nga katër Topat e Artë që i ka fituar.

Ai është blerë nga izraeliti Idan Ofer për 600 mijë euro. Paratë e fituara, Ronaldo i ka dhuruar për bamirësi.

Fondet kanë shkuar për organizatën britanike “Make a Wish” dhe do të ndahen për fëmijët që vuajnë nga sëmundje të rënda.

 

Share With:
Translate »
704 Views