Altruizmi nuk njeh moshë, 93 vjeçarja niset drejt Kenias për të ndihmuar fëmijët jetimë

93-vjeçarja nga Vicenza e Italisë, Irma Dallarmellina është nisur drejt Kenias për të ndihmuar fëmijët jetimë bashkë me mbesën e saj. Fotografia, e botuar në profilin e kësaj të fundit në Facebook, për disa orë ka bërë xhiron virale.

“Kjo është gjyshja ime Irma”, – thuhet në postin e mbesës së saj. – “Një grua 93-vjeçare, e cila u nis për në Kenia, jo në një fshat turistik, por në një fshat fëmijësh, në një jetimore. Po jua tregoj sepse besoj se të gjithë ne duhet të jemi pak të vetëdijshëm për të jetuar dhe jo për të mbijetuar. Shikojeni, kush mund ta ndala atë? E dua!”.

Share With:
Translate »
670 Views