As mjekët nuk po e besojnë, adoleshenti bën 20 vezë

Një djalë adoleshent po i shokon të gjithë duke pretenduar se ka bërë 20 vezë që nga viti 2016.

Akmal, 14 vjeç është shtruar vazhdimisht në spital dhe i ka lënë mjekët të kruajnë kokat e tyre.

Madje adoleshenti nga Gowa, Indonezia ndërkohë që ka qenë i shtruar në spital ka bërë dy vezë në prani të mjekëve.

Mjekët janë shokuar nga zakonet e tij, që vezët të formohen brenda njerëzve.

Vezët e Akmal janë hapur për tu zbuluar dhe është vënë re se ose janë të gjitha të bardha brenda ose janë të verdha.

Babai i tij Rusli u tha medias lokale: “Në dy vjet ai bëri 18 vezë dhe 2 sot, kështu që gjithsej ka bërë 20. Veza e parë ishte e gjitha e verdhë, ndërsa tjetra ishte e bardhë dhe nuk kishte të verdhë”.

Mjekët tani e kanë shtruar djalin në spital për ta studiuar atë.

Ata do të shohin nëse vezët formohen natyrshëm brenda Akmalit – duke u siguruar që ai nuk po luan një lojë.

Babai i tij tha:”Ai kurrë nuk gëlltitur një vezë të tërë, nuk ka arsye ta bëjë këtë”.

Share With:
Translate »
822 Views