Aurela Gaçe ka një mesazh frymëzues për të gjitha nënat e reja (Video)

Këngëtarja Aurela Gaçe përmendet gjithmonë kur bie fjala tek fiziku dhe energjia që ka. Pas dy lindjeve me prerje çezariane, ajo ka një trup shumë në formë për të cilin ushtrohet çdo ditë. Nëse nuk e besoni mjafton të shikoni dy videot e mëposhtme:


Pas rezultateve të ushtrimeve pasi lindi vajzën e dytë, Abigail, Aurela ka postuar një foto në Instagram me një mesazh frymëzues për të gjitha nënat e reja:

“Fotoja nr 1, fiks dy muaj mbas lindjes se vajzes se dyte( sapo kisha filluar pak e nga pak ecje). Fotot e tjera sapo u shkrepen ????. 88kg shkova. E tani, sot 8muaj mbas lindjes, peshorja shenon 71????, vetem e vetem me pune. #dylindje#prerjeçezariane #aspakelehte
Asgje nuk eshte e pamundur. Per te gjitha nenat e reja, mos kujtoni se nuk mundeni. .
TE DASHURA , NE JEMI TE BUKURA ASHTU SIÇ JEMI SEPSE TRUPAT TANE KANE MBAJTUR JETEN E RE, ZOTI NA KA BEKUAR ME KETE MUNDESI. POR, POSTIMI IM ESHTE JO EDHE JO PER PESHEN. JO EDHE JO PER KILOGRAMET. NA DUHET TE JEMI TE SHENDETSHME , TE FORTA , PER FEMIJET TANE. TE JEMI ME TE LUMTURA PER VETEN , PER FAMILJEN E PER SHOQERINE . ME SPORT , ME BESONI QE ÇLIRON ENERGJITE NEGATIVE QE DUAM S’DUAM, I MARRIM SEPSE JEMI NJEREZ.#JODIETA #USHQEHUSHENDETSHEM. .
I BEJME SHERBIMIN ME TE MIRE SHENDETIT TONE. ..EDHE FEMIJEVE U JAPIM FORCE TE MOS DOREZOHEN PER ASGJE NE JETE. 
MOS LEJONI ASNJE T’JU TREGOJE TE KUNDERTEN.
NE NENAT JEMI TE BUKURA ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? me çdo shenje ne trup, me celulit, me tule ????????????. Zoti e di pse na e dha neve kete MUNDESI. ????se e di AI qe ne jemi luanesha te brishta????” /Kids’ Time

Share With:
Translate »
775 Views