Autori pranon se u pagua nga Naim Murseli për të vrarë bashkëshorten e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar këtë të premte se ka arrestuar dy persona të cilët lidhen me vrasjen e një gruaje në fshatin Sinidoll të Prishtinës të mërkurën në mbrëmje.

Njëri nga të arrestuarit është bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli.

Siç raporton “Koha”, autori që dyshohet se ka kryer vrasjen e ka pranuar në polici veprën dhe ka thënë se është paguar nga Murseli. Murseli dhe autori i dyshuar janë bashkëfshatarë.

Sipas Policisë, operacioni është duke vazhduar me bastisjen e dy lokacioneve në Gjakovë.

Rasti po hetohet si vrasje me armë zjarri.

Fillimisht, ishte thënë se vrasja ka ndodhur pas një rasti që kishte të bënte me grabitje.

Share With:
Translate »
37 Views