Babai vret djalin e tij 17-vjeçar, plagos rëndë gruan dhe djalin tjetër

TURQI- Një ngjare e rëndë ka ndodhur në Turqi ditën e sotme. Bëhet me diej nga mediat e huaja se një baba ka vrarë me thikë djalin e tij 17 vjecar dhe ka plagosur geruan dhe djalin tjetër 14 vjeçar.

Ngjara e rëndë ka ndodhur  në Dijarbakir, teksa familja ishte banore e katit të parë të pallatit në lagjen Kayap?nar Huzurevleri Mahallesi.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes teksa të plagosurit janë transportuar për në spital.

Gjendja shëndetësore e gruas paraqitet e rëndë kurse djali më i vogël i familjes është jashtë rrezikut për jetën.

Burri i cili sulmoi familjen e tij për arsye ende të pa identifikuara nga polica, është arrestuar nga autoritetet dhe pritet të jap dëshminë e tij.

Babai vr*t djalin e tij 17-vjeçar, plagos rëndë gruan dhe

Share With:
Translate »
177 Views