Babë e bijë të dashuruar dhe prindër të një fëmije

Një baba dhe vajza e tij adoleshente në Spanjë kanë zbuluar se janë në një lidhje incesti pasi autoritetet u morën fëmijën e tyre.

Babai 36-vjeçar, i quajtur Cris, dhe vajza 18-vjeçare Sara, nga Majorka, insistojnë se janë në një lidhje dashurie.

Ata duan që të rimarrin vajzën e tyre, që është po ashtu mbesa e Cris.

Incesti nuk është kundër ligjit në Spanjë, sa kohë që marrëdhënia është konsensuale mes dy të rriturve.

Por autoritetet e kanë marrë fëmijën për shkak të shqetësimeve për marrëdhënien abuzive të Cris me ish-gruan e tij. 

Cris tha për mediat: “Lidhja jonë nisi si gjithë të tjera, me flirtim, duke dalë bashkë dhe më pas duke besuar tek njëri-tjetri. Mund të jemi baba dhe bijë, por ajo nuk më ka parë kurrë si prind, për shkak se jam më shumë si një mik për të”.

Kurse Sara thotë: “Marrëdhënia ime mund të jetë e pazakontë, por do ishte më keq që bebja të jepej për adoptim ose të rritej në jetimore. Njerëzit thonë se është gabim, e respektoj mendimin e tyre, por nuk më bëhet vonë”.

Share With:
Translate »
883 Views