Bonusi i bebes/Rama: Ja sa fëmijë kanë përfituar në një vit

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se vetëm në një vit, 63.560 fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes, që varion nga 40.000 deri në 120.000 lekë. Në shifrat e publikuara nga kreu i qeverisë, 4 miliardë e 420 milionë lekë janë dhënë përgjatë 2019-2020.

“Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër fakt të thjeshtë që tregon se jo vetëm as jemi të gjithë njësoj dhe as gjërat s’janë njësoj siç kanë qenë, por edhe se kush punon për të ardhmen e këtij vendi, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.

Bonusi i bebes/Rama: Ja sa fëmijë kanë përfituar në

Share With:
Translate »78 Views