Capital T dhuron 5 shtëpi të reja për familjet në nevojë: “Nise ndryshimin nga vetja”

Reperi Capital T i është bashkuar shoqatës së bamirësisë “Jetimët e Ballkanit” të drejtuar nga filantropi Halil Kastrati, për të dhuruar 5 shtëpi të reja për familjet në nevojë.

“Ne u nisëm. Sot, 5 palë çelësa; po gëzohen 5 familje nevojtare me shtëpi të reja. Me ne sot Trim Ademi, Capital T. Bamirës, Zoti jua shpërbleftë.” – shkruan Kastrati në Instagram.

“Bëj gjera të mira dhe bëhu njeri i mirë. Nëse doni me të vërtetë të ndryshoni diçka, niseni nga vetja. Kam diçka në dorë.” – shprehet reperi.

Sigurisht që jo të gjithë kanë mundësinë të ndërtojnë një shtëpi të re për familjet në nevojë, megjithatë një palë këpucë mund t’ua dhurojmë vogëlushëve.

Share With:
Translate »
732 Views